fbpx

Vědomí & Podvědomí

 Už jste někdy slyšeli výraz vědomí a podvědomí? Rozdělení na vědomou a podvědomou část je spíše důvodem pro porozumění rozdílných funkcí našeho mozku respektive mysli. Naše mysl je samozřejmě jenom jedna.

 
 Naše vědomí plánuje, vyhodnocuje, rozhoduje, měří, porovnává, vybírá atd. Naše vědomí může zpracovávat 7 + – 2 informace najednou. Naše vědomí je pro nás životně důležité a chrání nás stejně tak jako naše podvědomí. Aby jsme v danou chvíli věděli zda jsme šťastní nebo smutní potřebujeme naše vědomí (uvědomění). Zajisté také v různých nebezpečných situacích je zapotřebí naše vědomí. Například, když přecházíme rušnou ulici a všimneme si přijíždějícího auta je zapotřebí vědomé mysli (pozornosti). No v tuto chvíli asi ještě ne úplně. Ale co když si představíte, že na té silnici je i malé děcko, už to bude vyžadovat vaší plnou pozornost?
 
 Oproti tomu je naše podvědomí kreativní. Zde se nacházejí vzpomínky, sny, zvyky, automatické systémy, představy, instinkty, emoce a také tělesné funkce. V našem podvědomí jsou ukryty všechny zdroje načerpané v průběhu života. Podvědomí je jakási truhlice pokladů.
 
 Můžete si představit podvědomí jako vodní hladinu. Přičemž pokaždé, když vyslovíte jakýkoli stimul je to jako kdyby jste hodily kamínek do vody. Co se stane potom? Kamínek, stimul rozvíří vodní hladinu na které se začnou tvořit vlnky, kola. A tyto vlnky ovlivňují své okolí. Ostatní vlnky. Zatímco kamínek, stimul klesá hlouběji a hlouběji.
 
 A vědomí? To je jako hladinka oleje na vodě, která chrání tyto hlubší zdroje. Právě proto je v hypnóze zapotřebí nechat rozestoupit hladinku oleje, abychom se dostali k podvědomí. Jakmile dosáhneme podvědomí je zde možnost načerpávat zdroje, protože podvědomí je právě to místo kde jsou všechny zdroje, které potřebujeme ke spojenému šťastnému životu.
 
 
 Když si jen na chvilku představíte, že všechny tyto síly můžete využívat ke svému spokojenému životu, otevírají se před vámi dveře nekonečných možností