fbpx

První hypnotické dosazení

 Představte si, že jste někde mezi přáteli a najednou se rozkřikne, že jste hypnotizér.

 Náhle jsou všichni zvědaví.

 A než budete moci začít s hypnotickým dosazením je dobré udělat pár věcí.

 Uvědomte si, že většina lidí nemá tušení jak taková hypnóza vypadá. Mají zkreslené představy o tom jak to probíhá, stejně tak, jak by se cítili kdyby byli hypnotizováni. Prostě vůbec netuší jak hypnóza pracuje. Uvědomte si, že v jejich mysli je pouze velký otazník co se týče hypnózy. 

 Hypnóza má za sebou dlouhou historii a je pravdou, že je spíše špatně vnímána. Nezáleží na tom zda je to díky filmům, knihám, médiím nebo šarlatánům. Takže první co můžete udělat je, že uvedete na správnou cestu některé z nejčastějších dezinformací.

 1. Hypnóza není o ovládnutí něčí mysli. To je právě to, co se hodí do filmů a románů.
 2. Hypnóza není spánek. Je zapotřebí, abyste byli vzhůru díky čemuž si můžete užít stav transu.
 3. Ve stavu transu si budete uvědomovat vše co se odehrává.
 4. V hypnóze vás nikdo nemůže přimět dělat a říkat věci, které byste sami nechtěli.

 Je přirozené cítit určité pochybnosti, když zažíváme něco poprvé. V tento moment jim můžete říci jakých úspěchů jste dosáhli za pomoci hypnózy. Jistě i jakých výsledků mohou dosáhnout oni pokud se pustí do procesu.

 Uvědomte si, že chcete, aby to byl příjemný zážitek pro obě strany což je velice důležité. Také je to příležitost napomoci komukoli překonat nějakou výzvu, hranici, problém. 

 Jsou zde i jisté informace, které můžete říci lidem, kteří podstupují hypnózu poprvé. To jim napomůže se trochu uvolnit a dá jim to představu co mají očekávat.

 1. řekněte jim, že je hypnóza o uvolnění, a že i oni se budou cítit uvolněnější. Čím více se uvolní tím snazší pro ně bude vstoupit do transu. Můžete je požádat, aby zavřeli oči, aby to bylo ještě jednodušší. Ujistěte je, že i když vstoupí do transu tak budou slyšet a vnímat vše co se děje.
 2. v hluboké relaxaci přicházejí jisté změny v těle jako například: zpomalení tepu, změny v dýchání, uvolnění těla, mírné změny v hlase, atd. A to vše je zcela přirozené.
 3. řekněte jim, že je to velice snadné nicméně je zapotřebí, aby vás následovali, že je zkrátka provedete celým procesem.
 4. vysvětlete jim, že jakmile se do toho pustí bude to jednoduché, příjemné a zábavné. Ale nebude to magie. Spíš je to vzájemná komunikace, přestože u toho nemusí mluvit.
 5. řekněte jim, že mohou očekávat, že se jejich mentální hranice rozšíří. Jejich vnímání bude zesíleno. Miliony lidí na celém světě využili hypnózy, která jim pomohla prolomit zlozvyky a trápení. Možná máte za sebou nápomoc někomu kdo chtěl třeba zhubnout nebo přestat kouřit. Podělte se o své zkušenosti.
 6. připomeňte jim, že se nestane nic než to na čem jste se dohodli.
 7. vysvětlete jim, že jejich tělo může reagovat vlastním způsobem. Pokud se jedná o překonání nějakého traumatického zážitku mohou se objevit silné emoce. Což je zcela přirozené. V ten okamžik kdy zažívají různé emoce mohou zažívat například pocit horka, vyschlo v ústech nebo jim jako důsledek uvolnění může kručet v břiše.

 Je opravdu velice pravděpodobné, že budou zažívat okolnosti, které jsou pro ně nové. Jsou to okamžiky kdy se mohou zbavit svého trápení, zlozvyků nebo třeba alergií. A v případě, že se nejedná o řešení nějaké problému i tak to mohou vnímat jako prospěšné třeba jen tím, že se naučí kvalitněji relaxovat.

 A nyní je čas pustit se do vašeho hypnotického dosazení kde můžete využít například techniky  60-ti vteřinový hypnotizér

 Trénujte, bavte se, užívejte si – však trénink dělá mistra