fbpx

Nekonečná mysl

 slider-koupeny-2b

 

 Odhaduje se, že většina z nás nevyužívá více než 10 procent své duševní kapacity. Naše vědomí má obyčejně příliš úzké, strnulé a omezené pojetí toho, co je schopno vykonat. Obvyklý systém vzdělání i všední život nás naučily, jak některých věcí dosáhnout, ale mimoděk nám tím znesnadnily přístup k mnoha možnostem, ne-li k většině z nich.
Všichni známe, že nás něco může zaujmout natolik, že už ničemu jinému nevěnujeme pozornost. Můžeme “neslyšet”, že nás někdo volá, můžeme “necítit” hlad nebo třeba bolest. Pokud ovšem někomu přímo řeknete, aby “neslyšel” nebo “necítil”, bude se na vás dívat dost nevěřícně. Naše běžné vědomí neví, jak by mělo na povel například “necítit”, přestože naše mentální kapacita je k tomu vybavena a dokáže tyto věci provádět zcela automaticky, nastanou-li k tomu v běžném životě vhodné podmínky.
 
 A co takhle třeba pocity sebevědomí, nebo třeba schopnost pamatovat si stejně tak jako zapomenout. Možná vás v tuto chvíli napadají další a další věci, kterých byste chtěli umět dosáhnout.M.E.
 Hypnóza je především prostředkem, jak takové příznivé podmínky navodit. Díky tomu můžete dosáhnout něčeho, co představuje součást vašeho repertoáru chování, ale obvykle to není přístupné volní kontrole. Na hypnóze je fascinující právě to, že umožňuje ovládat reakce, které jsou jinak běžně zprostředkovávány nevědomými mechanismy, tudíž mimo dosah navyklých rámců vědomí.
 
Moudrost tkví v umění vidět věci z více perspektiv
Porozumět světu neznamená strávit život v knihovnách. Porozumět světu znamená najít svůj
individuální, radostný a tvořivý pohled.