fbpx

Jazykové vzory hypnotické indukce

Asi už víte, že jedním z nejúspěšnějších lidí využívajících hypnózu byl Milton H. Erickson. Ale ještě před tím než se ponoříme do Ericksonovské magie je zde příběh o několika opravdu zvědavých lidech.

Richard Bandler a John Grinder studovali práci těch nejlepších terapeutů a poradců ve své době. Nemluvím zde jen tak o někom. Bavíme se o legendách jako je Fritz Perls, Virginie Satir, Gregory Bateson atd. Dokonce se říká, že Bandler vyšel z tohoto projektu jako někdo kdo jedná a mluví jako Fritz Perls. Brzy na to uspořádali META-model jazyka. Nástroj, který napomáhá zjistit problémy klienta. Na to je Gregory Bateson seznámil s Miltonem Ericksonem, dědečkem moderní hypnoterapie. Pokud by nebylo tohoto náhodného setkání Miltonův-model jazyka by neexistoval.

Erickson měl pověst, že má téměř magický způsob jak mluvit s klienty. Je to jako by jeho slova měla magickou sílu, která dokáže vytvářet změny a překonávat problémy.

Jaký je tedy Miltonův model jazyka?

Je zde ještě jedna věc, která vás asi překvapí. Milton Erickson ani nevěděl co dělá.

Erickson věděl jak důvěřovat svému podvědomí, aby mohl vést lidi do tranzu. Dokonce, aby jim pomohl překonat nejhlubší emocionální traumata, ale nevěděl jak to dělá. Pak tedy Bandler a Grinder modelováním jazykových vzorů Miltona Ericksona vyvinuli právě Miltonův model jazyka.

Miltonův model jazyka by si zasloužil daleko více pozornosti, přitom popisovat vše do podrobností by zabralo opravdu mnoho času. Pojďme se tedy podívat na základ těchto jazykových vzorů. Miltonův model jazyka je záměrně neurčitý, nekonkrétní a otevřený, takže klienti si sami přebírají význam jak to vyhovuje právě jim. Což vyvolává a udržuje stav transu a otevírá přístup ke zdrojům. Jinými slovy vytváříte kontext s nejmenším možným obsahem.

Milton-model jazyka využívá příčiny a následku:

což zjednodušeně znamená, že jedna věc způsobí další 

Každý výdech, který teď uděláte způsobí, že se budete cítit uvolněnější.

Dále je zde složená ekvivalence:

to je, když něco znamená ještě něco jiného

Jak čtete tyto řádky učíte se na hlubších úrovních podvědomí.

Další vzor je čtení myšlenek

často se jedná o předpoklad, že víme co si někdo jiný myslí

Zajímáte se o hypnózu a jste ochotni proniknout do všech tajů hypnotického jazyka

Zevšeobecnění

Všichni jsme zažili nadšení z nových věcí a schopností.

Modální operátory – možnost / nutnost

Právě teď si můžete všimnout jak vaše mysl pracuje, stejně tak si nemusíte být vědomi toho jak vás hypnóza fascinuje.

Nominalizace

To je sloveso, které je změněno na podstatné jméno. Například slovo relaxace je nominalizace přičemž relaxace je proces.

Už jste si všimli jak může být hypnóza fascinující?

Otázka

Kdy je za výrok připojena jednoduchá otázka

V tuto chvíli pronikáte do tajů hypnotického jazyka, že?

A další máme ……..

Srovnání a vypuštění

Jedná se o slovní vymazání s porovnáním

 A hypnotický jazyk je ještě silnější

Dvojná vazba

Zde se využívá principu domnělé možnosti volby, kdy dvě nebo více možností vedou ke stejnému výsledku.

Přihlásíte se na seminář již dnes nebo raději až si to promyslíte, abyste mohli poznat opravdovou sílu hypnózy

V tuto chvíli jste si přečetli nějaké informace o tom jak může vypadat hypnotický jazyk. A vy už víte, že se hypnotický jazyk skládá z více nástrojů jako například slova výkonu o kterých jsem psal již v minulosti. Stejně tak jako už víte, že hypnóza není nějaká magická síla, ale spíše schopnost, kterou se může naučit každý. Asi jste si všimli, že jazyk hypnózy je důmyslný způsob jak přetvářet realitu problému na magický okamžik neomezených možností. Jen si všímejte účinků, které vytvářejí vaše slova při rozhovoru a poznáte, že hypnóza je na dosah každému z nás. Jen k tomu přidejte všechen ten materiál jako jsou hypnotické principy a přístupy stejně tak jako vzorec P.K.S, který je základem pro jakoukoli hypnotickou interakci. Poznávejte sílu komunikace a hypnózy krok za krokem. Jen přijďte na seminář kde můžete trénovat své hypnotické schopnosti a dříve či později si všimnete vašich neomezených možností.