fbpx

Jak získat hypnotické schopnosti

 Jaký si zvolit výcvik hypnózy, abyste se stali skutečným mistrem hypnózy?

První na co byste měli znát svou odpověď je otázka:

Proč chcete zvládnout hypnózu?

 Může to být proto, že chcete umět pomoci lidem překonávat problémy jako jsou strachy, fóbie, zlozvyky, traumata atd.

 Také to může být proto, že chcete zlepšit způsob jakým komunikujete. Mít více vlivu ve svém každodenním životě. Snad i schopnost umění podpořit lidi ve svém okolí, aby mohli dosahovat svých cílů snazší cestou.

 Dalším proč byste mohli chtít zvládnout hypnózu může být umění sebe-motivace, lepší zacházení s emocemi a napomoci sobě v lepším, spokojenějším životě.

 Zatímco dosažení těchto cílů bude trvat o něco déle než čas potřebný k přečtení tohoto článku tak právě teď můžete získat jasnější představu o tom, jak můžete zdokonalit své schopnosti ohledně hypnózy.

 Jak už pravděpodobně víte hypnóza je opravdu silný nástroj pro změny, který může sloužit nejen ke zlepšení vašeho vlastního života, ale také života vašich přátel, kamarádů a rodiny.

 První co je zapotřebí je rozhodnutí.

 Ptáte se jaké rozhodnutí? Musíte si vybrat jaký styl hypnózy chcete zvládnout.

 Ať už jde o Ericksonianskou školu, Elmanovu školu nebo o jiný styl hypnózy. Hlavní věc je, že by s vámi tento trénink měl rezonovat. Měli byste cítit, že je to právě pro vás. Jakmile získáte základní dovednosti hypnózy, můžete se rozhodnout o dalším směru vašeho rozvoje. Stejně tak, jakmile získáte nějaké zkušenosti je dobré začít s „pouliční hypnózou“. Právě proto, že:

Tento způsob tréninku je jedním z nejrychlejších, nejjednodušších a nejlevnějších jak získat mnoho zkušeností.

 Nemyslím tím, že byste se měli specializovat na pouliční hypnózu pokud tak nechcete. Stejně tak nejde o to hypnotizovat každého koho potkáte. To co tím myslím je, že je to jeden z nejlepších způsobů jak si vybudovat důvěru a schopnosti jako hypnotizér. 

  • využijte svých znalostí k získání dovedností. 
  • vylepšete své přístupy
  • zdokonalte to s čím máte potíže
  • získejte příležitost na stovky indukcí
  • rozvíjejte své sebevědomí hypnotizéra
  • vychutnejte si každý trans
  • udržujte zábavný a hravý přístup
  • získejte schopnost přizpůsobit se takřka komukoli

 Co mám dělat pokud jsem příliš nervózní?

 Co myslíte, každý z nás byl zpočátku nervózní.

 Ale je tu snadné řešení.

 Většina lidí neví co je to hypnóza a neznají jednotlivé kroky což znamená, že nevědí co se má odehrávat a jak to má probíhat. A to je báječná zpráva. Protože můžete využít čehokoli co se odehrává jako by to bylo právě to co se má odehrávat. A pamatujte na správný kontext.

  • Můžete to udělat třeba tak, že je to jen výzkum nebo třeba zajímavá hra. Takže pokud se něco odvíjí špatně, koho to zajímá. Však je to jen výzkum nebo hra.

 Více trenérů

 Další způsob jak získat hypnotické schopnosti a flexibilitu ve vašem přístupu. Pokud máte na mysli pomáhat ostatním. Je projít tréninkem u více trenérů. Proč? Protože každý z nich bude mít trochu jiný přístup a náhled na hypnózu. Každý z nich bude mít svůj vlastní styl. Což vám dá větší náhled na přístup k hypnóze.

 Malé kroky

 Začínejte po menších krůčcích tak, abyste získávali důvěru v sebe sama namísto hodnocení toho co se nepovedlo. U pomoci ostatním můžete začít u relaxace a nápomoci v jednodušších věcech. Není rozumné začínat u nějakých traumat. Raději si zvolte ty jednodušší věci na kterých můžete stavět svoji důvěru, schopnosti a zkušenosti, takže přechod k vážnějším věcem bude přirozeným krokem.

 

Omezující přesvědčení

 Jakmile dosáhnete určité úrovně a pokročilosti v hypnóze může se vám zdát, že už není nic co byste se mohli naučit. Prošli jste mnoho hodin tréninku. Máte za sebou tisíce transů. A vaše důvěra a schopnosti se sejdou v jeden okamžik. A to je právě ten moment si uvědomit, že jistota je pro začátečníky. 

Jediné místo kde se nachází mistrovství je v nejistotě

 Proč je tomu tak? Protože v jistotě není místo pro růst. Pokud jste si něčím jisti je to jako byste věděli všechno. Takže jistota je důležitá pro začátečníky. Protože potřebují určitou míru jistoty, aby byli v pořádku s tím co dělají. Jistota nám na začátku dává pocit pokroku.

 Na druhou stranu se nyní pohybujeme směrem k pokročilému mistrovství. Takže pokud jde o nějaké navyklé vzorce přístupu, které jste se naučili – teď je ten čas, abyste je začali zpochybňovat.

 V tuto chvíli to nepovažujte za radu, abyste začali zpochybňovat vše co již máte. To není o tom. Na vaší cestě k tomuto mistrovství stále existuje určitá míra jistoty. Už jste dosáhli úrovně kde máte jistou jistotu. Spíše jde o to naučit se nasměrovat tuto jistotu a důvěru na neznámé místo. Přijímejte nejistotu ze které se mohou vyvinout nové, lepší způsoby práce i zábavy.

 Vezměte si příklad z malého příběhu: 

 „Představte si malého slona, který je připoután ke stromu železným řetězem. Na začátku se snaží dostat se z těchto pout a tak trhá a tahá za řetěz. Ale je příliš malý na to, aby byl schopen ho přetrhnout a osvobodit se. A jak roste a sílí čas od času opět zkusí ten řetěz přetrhnout. Až na konec získá jistotu v tom, že to není možné. Co myslíte, že se stane, když slon dospěje ve velkého silného jedince? Nic. Protože si je jistý, že to nejde. Přitom by stačilo zatáhnout za řetěz a byl by volný, svobodný“.

 Pokud nepřijímáte myšlenku růstu (stále se učím) vs. uzavřený způsob myšlení (už vím vše) můžete dopadnout jako ten ubohý slon.

Najděte svou vlastní cestu růstu a učení, porozumění hypnóze.