fbpx

Jak trénovat hypnózu absolutně beze strachu

 Mnoho lidí, kteří přicházejí na semináře hypnózy se zpočátku potýká s problémy co se týče trénování nových schopností. Dalo by se říci, že vyprávějí stejný příběh. A popravdě, na začátku jsem také zažíval podobné situace.

 Bavíte se s kamarády, panuje dobrá nálada přičemž si vyprávíte své zážitky. Až do chvíle kdy přijde na řadu téma co vás baví a fascinuje. Tím tématem je hypnóza. V tento okamžik cítíte opravdové naplnění a chcete se podělit o všechny zážitky, které máte s hypnózou. Až do chvíle co se vás někdo zeptá: „tak vy jste hypnotizér?“. V ten okamžik jako by se na chvilku zastavilo vaše srdce. Po krátké odmlce trochu nejistě odpovíte: “ no….ehm….ano jsem hypnotizér“. Vaše konverzace se trochu rozběhne zatímco se snažíte vysvětlit jak je hypnóza přirozená. Jak může být každý zhypnotizován, a že je stav transu pro nás přirozený. Zažíváme ho několikrát denně, aniž bychom si to uvědomili. „Já nemůžu být zhypnotizován“ je asertivní odpovědí na vaše vyprávění o hypnóze. „Každý může být zhypnotizován“ odpovídáte a téměř doufáte, že vám neřeknou: „tak to zkusme“. A přesně to vám odpoví. Jelikož vy chcete ukázat, že hypnóza funguje pustíte se do práce. Máte podezření, že se budete muset vypořádat s nějakým odporem, na základě toho co vám bylo řečeno: „já nemůžu být zhypnotizován“. Stejně tak můžete mít pocit, že vaše úzkost, nejistota roste. Díky tomu zde není žádné uvolnění, žádný hypnotický trans, prostě nic. Připadá vám to povědomé? Zažili jste někdy něco podobného? Chtěli byste poznat nějaké přístupy, které vám napomůžou s vaší praxí? 

Nastavte očekávání. Správný hypnotický rámec.

 Pokaždé, když někdo řekne: „Já jsem hypnotizér“ tak tím nastaví určitá očekávání. A mnoho lidí skrývá svou mylnou představu: co když mě bude hypnotizovat a já se nebudu moci bránit. Bude mě ovládat nebo se možná dozví nějaké mé tajemství. Díky tomu se jejich obrana ještě zvýší místo toho, aby se uvolnili. Dokonce to někteří lidé mohou vzít jako výzvu a chtějí vám dokázat jak pevný dokážou být.

 My víme, že hypnotizér nemá takovou kontrolu. Ale pravdou zůstává, že vám tenhle přístup, tenhle způsob nijak nepomáhá získat důvěru, abyste mohli trénovat své schopnosti.

 Každý kdo praktikuje pouliční hypnózu ví, že je zapotřebí vyhledávat osoby, které jsou zvědavé a sami chtějí prozkoumat účinky hypnózy. Zatímco se vyhýbají lidem s názorem, že hypnóza nefunguje. Že nemohou být zhypnotizováni. To neznamená, že byste nikdy neměli pracovat s lidmi, kteří jsou skeptičtí. Nebo, že nemohou být zhypnotizováni. Jen je dobré vědět jak zvládnout takovou situaci.

První rámec by mohl být:

Experiment

 Což se může projevit ve vaší řeči ve smyslu:

„Já jsem hypnotizér což je pravda, ale dnes vás nebudu hypnotizovat. Dneska bych chtěl udělat nějaký výzkum ohledně síly myšlenek. Chtěli byste trochu prozkoumat sílu myšlenek? Zažít nějaké zajímavé věci?“

Takže to co děláte je experiment. Za prvé vás to nastaví jako autoritu a zároveň vás to zbaví veškerého rizika. Proč? Protože neděláte hypnózu, ale experiment, pokus chcete-li.

Ale to není jediný rámec, který můžete využít. Však je dobré mít více možností což vytváří prostor pro kreativitu.

Pomůžeš mi, prosím?

 V tento okamžik můžete někoho požádat, aby vám napomohl s cvičením. Klidně jim řekněte, že se učíte hypnóze a potřebovali byste pomoci. Což vás opět nastaví jako autoritu, ale bez jakéhokoli rizika selhání. Můžete jim říci, že se jedná o nacvičení nějaké techniky:

 „Nebojte se, nic se od vás neočekává……jen budete naslouchat a předstírat, že jdete do hypnózy, ok?“

To vám umožní, aby to vypadalo jako příjemná a zábavná zkušenost. Můžete začít například nějak takhle:

„Můžete si prosím stoupnout sem a nechat ruce volně podél těla?“ 

Takže máte za sebou první krůčky a tím je ověření přístupnosti. A proč by to mělo fungovat? Protože využíváte přirozené představivosti, aby se dostali sami do transu. Kouzelný způsob, že? A není poslední.

Magický okamžik

 Což je opravdu jednoduchý rámec. Dalo by se říci, že jim dáte malinkatý předkrm před tím než dostanou své několikachodové menu. Nebo jak název napovídá magický okamžik kde je naše kritická mysl zastavena něčím překvapujícím. Jen si představte, že děláte nějaké myšlenkové hry, malé hypnotické demonstrace jako například magnetické prsty, balónek a cihla nebo nehybná ruka. Jen tolik, aby dostali chuť na další kousek. Je to jako karetní kouzlo po kterém chcete další a další a další. Tohle je jeden z nejsilnějších rámců, který lze nastavit. Používejte jej moudře.

 V tuto chvíli jste získali nějaké možné způsoby jak trénovat vaše hypnotické schopnosti. Je to jen střípek, ochutnávka. Jen takový malý magický okamžik, který vám usnadní cestu. Jen k tomu přidejte všechen ten hypnotický materiál jako je jazyk hypnózy, dosazení ……nebo se přihlaste na seminář hypnózy, abyste mohli poznat svoji osobní sílu hypnózy. Jen popusťte svoji kreativitu.