fbpx

Hypnotický svět

 Stále více lidí se zajímá o hypnózu, protože dnes již vědí, že hypnóza nejsou žádná kouzla nebo magie.

 Informací ohledně hypnózy je opravdu mnoho, a každý si je může dohledat, což je pravdou.

 S hypnózou se dnes můžete setkat nejen v knihách a filmech, ale i naživo na seminářích nebo na různých show. Je to opravdu fascinující téma, přestože film a romány vytvářejí okolo hypnózy určitý závoj tajemna a trochu obav. A čím více informací máte, tím spíše víte, jak efektivní je to nástroj.

Now you see me

 Někteří lidé ji využívají jako pomoc pro sebe sama v podobě auto-hypnózy. Což je velice dobrý přístup, nejen ke změnám. Využívá ji stále více lidí. Například ve sportu k dosažení nadstandardních výsledků. Ať už jako rychlí přístup ke zdrojům nebo právě jako nástroj změny pokud je to potřeba. Také je to výborný nástroj k relaxaci a motivaci. Ostatně prvky auto-hypnózy můžete najít v meditacích, v józe, autogenním tréninku, v bojových uměních a v mnoha dalších odvětvích.

Tiger Woods

 Další skupinou lidí, kteří využívají hypnózy jsou terapeuti. Hypnóza je totiž jedním z nejstarších nástrojů pomoci a léčby. Využívali ji už staří Sumerové. Hypnóza jako terapie je nástrojem, který je efektivní, rychlí, neinvazivní a bez vedlejších účinků. S hypnózou se dají řešit věci jako je hubnutí, závislosti, traumata, deprese, úzkosti, fóbie, stres, sexuální dysfunkce a mnoho dalšího. A to je báječná práce.

Milton Erickson

 Hypnóza se také využívá v zábavním průmyslu. Využívají ji mentalisté, kouzelníci a pouliční umělci. V tomto pojetí je opravdu cenným nástrojem jako ukázka síly naší mysli. Je to opravdu báječná příležitost zažít řízený trans jako vlastní zkušenost, a poodhalit tak, jaká síla se v nás skrývá. A to všechno právě tím zábavným, fascinujícím způsobem. Také je to nenahraditelná příležitost pro trénink hypnotických schopností. 

Derren Brown

 A jelikož je hypnóza i umění řeči a vedení, je používána i v pracovním kontextu. Ti nejlepší manažeři, kouči, majitelé, obchodníci nebo třeba řečníci využívají principů a poznatků z hypnózy. Tito lidé dosahují nadstandardních výsledků ve svém oboru, a také vztahů, protože prvním co k hypnóze potřebujete je umění navázat vztah.

 Dalo by se říci, že hypnózy je zapotřebí všude tam kde jsou lidé. Hypnóza jako nástroj pomoci, nástroj dobra je neocenitelným pomocníkem v jakékoli oblasti života a růstu. 

 V tuto chvíli by bylo fér říci, že díky své síle je také nástrojem moci. Principy hypnózy jsou využívány v reklamách a také vlády využívají tyto znalosti k snazšímu řízení obyvatel. To je ta odvrácená strana využití, přestože nemusí být nutně založena na  zneužití. Možná je právě tohle ten důvod, proč by měli všichni lidé znát principy hypnózy a jak pracuje. Abychom dokázali rozpoznat co se odehrává pokud se nás snaží někdo dostat na cestu, kterou bychom si jinak nikdy nevybrali. Je také pravdou, že pokud je zneužívána pak je nástrojem sebe-destrukce. Každý z nás se již potkal s osobou, která je manipulativní v tom špatném slova smyslu. Na druhou stranu je také pravdou, že bylo jen otázkou času takové manipulativní chování odhalit. V ten okamžik se začínáme takovému chování bránit a vyhýbat se manipulátorovi. Takže taková osoba nakonec zůstává osamocena.

 Dnes máme úžasnou příležitost seznámit se s hypnózou právě tak jak to vyhovuje jen nám. Záleží na nás zda chceme poznat sílu hypnózy nejdříve jako pomoc sama sebe v podobě Autohypnózy. Nebo dáváme přednost zábavě, čímž se nabízí seminář street-hypnózy. Jsou i lidé, kteří chtějí pomáhat a ty si vybírají semináře terapeutické-hypnózy. Nebo lídři, řečníci a manažeři, kteří vyhledávají způsoby konverzačního využití. Pokud zatím přemýšlíte o základech hypnózy mohl by pro vás být ten správný seminář Víkendové hypnózy. No jistě, pokud jste rozhodnuti využívat hypnózy v celé své síle pak je zde seminář Konverzační hypnózy, který nabízí street-hypnózu, auto-hypnózu, základy hypno-terapie i konverzační hypnózu v podobě půlročního tréninku. A jestliže máte již nějaké zkušenosti a znalosti hypnózy pak to může být ta správná příležitost posunout se zase dál. Však už víte, že je to neustálí proces učení, nebo ne?

 Jediné co je právě teď zapotřebí je vybrat si ten správný seminář, ten správný způsob jak se seznámit nebo zdokonalit ve svých hypnotických schopnostech.

Semináře hypnózy

A pokud chcete vidět/zažít hypnózu naživo, sledujte stránky a FCB kde se dozvíte termíny přednášek nazvané Hypnotická hodinka, přednášek o hypnóze s možností zúčastnit se demonstrace hypnotických fenoménů.

Nebo také můžete využít kontaktů pro případ pomoci a získání více informací.