fbpx

Hypnotický jazyk

 

Hypnotický jazyk? 

Ten magický způsob řeči? 

Ty kouzelné slovíčka a fráze? 

Ta komunikace připomínající sílu Jedi z hvězdných válek?

Ta po staletí utajovaná síla komunikace?

 Popravdě řečeno neexistuje nic jako kouzelné zaklínadlo, které uvrhne někoho do transu. I když na každém šprochu pravdy je trochu. Pokud se zajímáte o hypnózu tak už víte, že jazyk je jedním z nejsilnějších nástrojů hypnotizérů. Také proto je v hypnóze potřeba si všímat efektu, který slova vytvářejí. Samozřejmě, že slova nejsou vše co potřebujete jako hypnotizér. Komunikace, slova jsou základem v umění hypnózy. Pojďme tedy společně trochu prozkoumat ten hypnotický jazyk.

 Prvním krokem, který můžete udělat v učení se hypnotického jazyka jsou tzv. lingvistické mosty. To jsou slova, která vám pomáhají propojit jednotlivé myšlenky vašeho sdělení. Dokonce i pokud spolu nijak nesouvisí. Protože pokud využíváte těchto spojení pak je vaše komunikace přirozeně plynulá. Což způsobí, že ostatní nemají tendence vás přerušovat. Čím více jich používáte tím silnější mají efekt.

Jsou to spojení jako:

protože, a, pokaždé, znamená atd.

 Dále zde máme přirovnání, podobenství, metafory. Přidejte do svého sdělení nějaké přirovnání. Jelikož přirovnání je jako naváděcí systém pro naše podvědomí, aby lépe vybralo ten správný význam. Dovolte mi malý příklad toho co mám na mysli. Pokud vám řeknu: Jirka běží pak to co víte je, že je Jirka v pohybu, ale už nevíte jak přesně se pohybuje. A co takhle když bych řekl: Jirka běží jako vítr nebo naopak Jirka běží jako šnek. Využívejte přirovnání, jelikož to dodá život do vašeho vyprávění.

 Jako další můžete přidat hypnotická slova. Hypnotická slova regenerují zkušenosti. Pokud vám řeknu „uvolněte se“, jediný způsob jak tomu porozumět je zpřístupnit vzpomínku, kterou máte ve spojení s uvolněním a relaxací. Ať už je to například situace kdy jste leželi na pláži nebo si četli zajímavou knížku. Těch vzpomínek bude mnohem více a sejdou se ve velkém paměťovém shluku, který je zaměřený na uvolnění. Napište si více slov, která ustálí pozornost a začínají aktivovat v neurologii odpověď transu.

Například:

fascinující, ohnisko, zvědavost, zhypnotizovat, uvolnění, relaxace, spánek, energie atd.

 Už jen tyto tři kroky učiní vaší komunikaci vlivnější. A pokud to znamená, že už tyto tři kroky učiní vaší komunikaci vlivnější tak co ještě by se dalo udělat, abychom zesílili účinek komunikace ještě o něco víc? Dobrá, prozradím vám ještě nějaká tajemství, která můžete využít při komunikaci.

Jako další nástroj můžete začlenit do svého projevu akční akcelerátory. Což jsou slova, která spouští nějakou akci. Jsou to pokyny, které nám dávají impuls. Akční akcelerátor je slovo, které může být přidáno k vaší normální hypnotické komunikaci, aby se zvětšil její dopad. Tyto slova jsou navržená k tomu, aby spustili v podvědomí potřebu udělat něco rychleji, efektivněji.

Jsou to slova jako:

právě teď, plně, okamžitě, rychle, ihned, náhle, najednou, v ten okamžik atd.

 Pamatujte si, že akční akcelerátory jsou silné. Jsou chvíle kdy je zapotřebí a je správné vytvořit určitý tlak, aby bylo vykonáno něco rychleji. Stejně tak jsou i chvíle kdy je zapotřebí dát více času a uvolnění, aby mohla proběhnout ta správná změna. Nemohu vám říci kdy je lepší to nebo ono, jelikož to závisí na jednotlivci, souvislostech a okolnosti. Vaše zkušenost vás povede. Tak se trochu posuňme k dalším jazykovým vzorům, právě teď je ten správný čas.

 Už jste si někdy všimli jak chcete něco udělat o to víc, když vám říkají „to nemůžeš“ udělat nebo mít? Tomu říkáme vytváření očekávání.

To jsou slova jako:

postupně, nakonec, včas, ještě ne, za chvíli, v pravý čas, pomalu, dříve či později atd.

 Všechny tyto slova zpomalují, brzdí někoho v jakémkoli efektu. Je to jako když žokej sedí na koni v boxu a je připraven vyrazit, a jezdec ho tahá za uzdu a říká: „ještě ne, ještě ne, ještě ne.“ A nakonec, když uvolní všechno to očekávání, tu energii stává se to opravdu moc silné. Tyto slova fungují opravdu moc dobře ve spojení s akčními akcelerátory. Vystavíte očekávání a poté uvolníte potenciál ve chvíli kdy jsou připraveni za pomocí akčního akcelerátoru. Všimněte si jak jsou tyto jazykové vzory silné a společně vytvářejí ještě mnohem silnější účinek.

V hypnóze budete často žádat lidi, aby udělali vnitřně jisté věci. Například, aby si představili jistou scénu nebo cítili nějaký pocit. Problém nastává pokud to řeknete způsobem jako například: „cítíte se pohodlněji“, to je instrukce s velice přímým návrhem a pokud to z jakéhokoli důvodu nemohou prožívat můžete hned ztratit hypnotický vztah, jelikož se instrukce a realita neshodují. Jinými slovy oni ztrácejí víru v hypnotizéra a to není dobré. Z tohoto důvodu zde máme i tzv. měkké jazykové vzory

To jsou slova jako:

možná, snad, asi, můžeš atd.

 Můžete je dát na začátek nebo doprostřed věty. Používejte je, abyste se vyhnuli antagonistickým chování. Spousty lidí nemá rádo, když se jim říká co mají dělat. Když jim řeknete: „zavři dveře“ může to znít jako příkaz, moc přímí příkaz, hrubý příkaz. Mimochodem jsou to také velice efektivní věci a mají svůj čas. Ale někdy, zvláště s lidmi kteří jsou nihilističtí a nemají rádi když se jim říká co mají dělat, pak je lepší to vyjádřit způsobem, který je pro ně přijatelnější.

Přidejte k tomuto všemu materiálu ještě způsob vašeho vyjádření. Přidejte k tomu tempo, rytmus, tonalitu stejně tak jako raport a vaše schopnosti porostou o mnoho rychleji než si dnes dokážete představit. Trénujte, hrajte si, bavte se, protože jen trénink dělá mistra, ale to vy už víte, nemám pravdu?

V tuto chvíli už máte lepší přehled, více porozumění o hypnotickém jazyce a pokud chcete znát všechna tajemství magického jazyka, všechna tajemství hypnózy pojďte zažít hypnotickou atmosféru na seminář hypnózy. Můžete si vybrat seminář, který bude vyhovovat právě vám. Přitom nezáleží zda tím prvním bude auto-hypnóza nebo třeba konverzační hypnóza, protože budete chtít poznat celou sílu hypnózy jako už mnoho lidí před vámi. Užívejte si nových znalostí tak, aby mohly přirozeně růst do nových schopností. Užívejte si života, protože hypnóza ……..