fbpx

Hypnotická síla slov

 Asi vás nepřekvapí, že jedním z nejdůležitějších nástrojů v komunikaci jsou slova. Co se týče hypnózy jsou právě slova jedním z nejsilnějších nástrojů.

Zní to logicky?

 Pokud chcete být hypnotizér nebo chcete mít vlivnější komunikaci stačí tedy používat slova. Tak proč tedy není každý schopen uvést kohokoli do hypnózy?

 Protože hypnotizéři využívají konkrétní slova nebo fráze, aby napomohli lidem vstoupit do světa nových možností. Což znamená, že je potřeba volit svá slova opatrně podle efektu, síly, kterou tyto slova mají. Jsou jistá slova a slovní spojení, kterým se říká slova výkonu.

 Aha, takže oni existují jistá slova, která mají svou sílu a vytvářejí nějaký efekt? Co je to za slova?

 Dobrá zpráva je, že jsou nějaká taková slova. Druhá dobrá zpráva je, že tyto slova nejsou žádným tajemstvím jak si mnoho lidí může myslet. A třetí dobrá zpráva je, že nemusíte být mistrem v hypnóze na to, abyste mohli tyto slova efektivně používat.

 Slova výkonu nejsou nic jiného než slova, která používáme každý den. To co jim dává sílu nemusí být slovo samo o sobě, ale spíše způsob jakým jsou použity. Dalo by se říci, že:

každé slovo má svou magickou sílu

Pojďme se ale nejdříve podívat na slova obecně než je prozkoumáme trochu víc.

„Asi každý z nás již zažil situaci kdy ochutnal citrón. Ten malý, žlutý, kyselý plod. Nezáleží na tom zda jste do něho kously až z něj vystříkla šťáva nebo jste ho ochutnali jen na špičku jazyka. Protože můžete cítit jeho vůni a tu kyselou chuť, která vám dráždí chuťové pohárky. Dokonce bez toho, abyste ho drželi v ruce nebo jste do něho dokonce kously si můžete všimnout jak se vám začínají tvořit sliny v ústech právě teď.“

A to je právě to co jsou slova schopny vyvolat. Slova dokážou:
  • stimulovat fantazii
  • rozptýlit vaši pozornost
  • vytvářet scény ve vaší mysli
  • aktivovat vaše smysly
  • vytvářet spojení
  • propojit dvě myšlenky, které spolu za normálních okolností nijak nesouvisí
 Existuje mnoho slov výkonu, které můžete použít. Prozatím se můžeme podívat na 5 základních slov výkonu, které se využívají v hypnotickém jazyce. A která, že to jsou?

Prvním z nich může být:

“Protože”

př: Můžete se zhluboka nadechnout a pocítit jak se vaše tělo uvolnilo. Protože už dříve jste zažili uvolnění. Přitom už víte, že uvolnění přechází do relaxace, protože relaxace je víc než jen uvolnění.
další by mohlo být:

“A”

př: A přitom si můžete všimnout jak se postupně uvolňuje každý sval. A čím víc se uvolní tím více pohodlí můžete cítit. A jak jdete stále hlouběji do relaxace a každý sval je uvolněnější a uvolněnější zatímco se učíte nové věci o slovech a hypnotické komunikaci.

“Když”

př: Když se učíte nové věci o slovech a hypnotické komunikaci můžete zaměřit svou pozornost na příjemný pocit, který se rozvíjí někde tam uvnitř. Když se zaměříte na ten příjemný pocit někde tam uvnitř učení se stává zábavným a příjemným.

“Představit si”

př: A vy si můžete představit jaké to je, když využíváte sílu slov kdykoli a kdekoli. Protože si můžete představit sami sebe v příjemném rozhovoru. Stejně tak jako si dokážete představit kde všude dokážete využít hypnotickou sílu slov.

“Což znamená”

př: A vy čtete tyto řádky což znamená, že se učíte nové jazykové vzory. Už v minulosti jste se učili mnoho věcí, což je pravdou. A vy se učíte krok za krokem což znamená, že vytváříte opravdu pevný základ vašich schopností. Což znamená, že můžete využít těchto znalostí kdykoli a kdekoli. Což je úžasné zjištění, nemám pravdu?

 Můžete si všimnout, že to jsou opravdu jen obyčejná slova. Jejich síla totiž pramení ze způsobu jak je používáte. Je pravdou, že takových slov výkonu je opravdu mnoho a vy byste měli mít v tuto chvíli představu o tom jak je požívat.

 Každé z těchto slov má svůj účel a jejich síla se zvyšuje, když jsou kombinovány. Samozřejmě pokud je zahrnete do hypnotického vzorce P.K.S. jejich síla ještě vzroste. Jen pro připomenutí – vzorec hypnózy:

P – pozornost (potřebujete pozornost, abyste ji mohli vést žádaným směrem)

K – kritický faktor (obejití kritického faktoru)

S – stimul (hlavní práce)

Samozřejmě, že je celá řada takových slovních výrazů. Pro rozšíření vašeho seznamu zde uvádím ještě nějaké další:

“ve chvíli, vzpomeň si, všimni si, zvědaví, tajemství, objevit, nemusí, zatím co, v průběhu, brzy, postupně, povzbudí, umožní, vytváří, úplně, zcela, najednou, rychle atd.”

 Ve chvíli co začínáte používat tyto slova záměrně/vědomě tak si můžete všimnout i jistého efektu, který mají. No ano, každé z těchto slov má sílu zaměřenou na jeden nebo více kroků v našem hypnotickém vzorci P.K.S. Zkoumejte a studujte efekt komunikace tak volně jak to sedne právě vám. Díky tomu totiž vytváříte svůj jedinečný přístup. A pokud byste chtěli vaše znalosti a schopnosti ještě více zesílit, přihlaste se na seminář hypnózy. Kde se dozvíte mnohem víc o tom jak pracuje hypnotická komunikace. Stejně tak získáte balíček 50-ti hypnotických karet, které vám napomůžou v prvních fázích tréninku vaší hypnotické komunikace.